MillerRock XC Invite 2019 - Varsity Girls 3K Results

          
          
                                          MillerRock - 2019
          
                                          Noblesville, Ind.
                                              9/21/2019
                                  *********** TEAM SCORE **********
                                             Varsity Girls
          
            1. CLAY (CARMEL)                    
                      1    5    7   17   19  (33) (39) =    49
                   CARA NAAS, OLIVIA CEBALO, OLIVIA MUNDT, JULIANA WEINRICH,
                   AVA CARTER, KATY DASCOLI, ALICE MAYER
            2. NOBLESVILLE EAST                 
                      3    6    8   15   25  (26) (44) =    57
                   BRINKLEY COOPER, SUMMER REMPE, KENNEDY APPLEGATE, RUTH
                   SHRINER, HAILEE BALLARD, ANSLEY APPLEGATE, BROOKLYN COUCH
            3. ZIONSVILLE                       
                      4   13   14   20   23  (27) (31) =    74
                   KINSEY HEAGY, MAGGIE HADLEY, MADDIE SCHEITLIN, LEAH HELTON,
                   ZOE STEINBERG, ABBY ALTMAN, ASHLEE NAAMAN
            4. FALL CREEK (HSE)                 
                     11   22   28   36   41  (42) (49) =   138
                   SMITH ADDISON, KEPNER CIARA, STINSON MYAH, HERMAN ELISE,
                   CONN AYLA, MORRIS DELANEY, BRADLEY REESE
            5. FRANKLIN TOWNSHIP EAST           
                      2   18   24   45   64  (65) (72) =   153
                   ELLA DESJEAN, VICTORIA STACY, SAVANNA MCINTIRE, CAMRYN
                   SIMONS, ELENA BAUMBERGER, ABIGAIL MIKUS, AVA SCOTT
            6. NOBLESVILLE WEST                 
                      9   29   40   43   50  (70) (71) =   171
                   LEXI MILLER, ELLA SOCHOCKI, SIRI KOSZYK, BRIELLE SIEFERT,
                   EMME DOUGHERTY, SABRINA LEDWITH, ODETTE ALWINE
            7. PENDLETON HEIGHTS                
                     12   32   34   37   57  (58) (74) =   172
                   AVA JARRELL, OLIVIA WELPOTT, JULIEANNE SPEJEWSKI, ABIGAIL
                   DAVIDSON, JAYCEE THURMAN, LILY HESSLER, HADLEY WALKER
            8. CARMEL                           
                     10   30   38   47   48  (60) (62) =   173
                   GABRIELA GRANDE ROSAS, MADELINE WEISNER, NOELLE AVILA, ADA
                   MERTES, KATE LATTERELL, AYDEN MONKE, SAMANTHA RAVENSBERG
            9. WESTFIELD                        
                     16   35   54   55   56  (67) (73) =   216
                   GIANNA FERRERI, RACHEL KOVACS, ELLIE FAWCETT, OLIVIA BARNETT,
                   ELIZABETH SMITH, MARY KATE SLOAN, MADDIE SAMRETA
           10. RIVERSIDE                        
                     21   46   51   52   59  (61) (68) =   229
                   MIA SCHIESSER, ANNA WILLIAMS, CORINNE MCCLANAHAN, MIA PARKER,
                   HANNAH BROWN, LILY ZIINO, LILA HORN
           11. MT VERNON                        
                     63   66   78   79   84  (88) (94) =   370
                   ANNELISE HINER, ELLIE GAWRYS, EMMA GALE, ALLIE JENSON, REYA
                   DENNY, JAYCEE JONES, AUBREY DOWLING
           12. FRANKLIN TOWNSHIP WEST           
                     53   75   77   89   91  (92) (96) =   385
                   KAITLYN PETTET, TIFFANY WENG, KYLA SMITH, AMELLYA BUTLER,
                   MADDY HAHN, EMMA SMITH, CHLOE CURTIS
           13. HAMILTON HEIGHTS                 
                     76   80   81   82   86  (93) (98) =   405
                   MARY ELLA BICHEY, ELLA EWING, ELLA HICKOK, NATALIE GARCIA,
                   ELYSE HURLEY, SIERRA BRAMEL, MICHELLE DOTLICH
           14. WESTERN BOONE                    
                     69   83   85   87   90  (95) (97) =   414
                   BAILEY HAAG, SAMANTHA JONES, BETHANY MARTIN, EMILY PARSONS,
                   BAILEY KEYES, ROSIE ROGERS, JANELLE GEARHEART


Place TmPl No.   Name                     Cla School                         Time     Pace     
===== ==== ===== ======================== === ============================== ======== ===== 
    1    1    91 Cara Naas                8TH Clay (Carmel)                  10:40.62  5:45 
    2    2   251 Ella Desjean             8TH Franklin Township East         10:55.58  5:53 
    3    3   372 Brinkley Cooper          7TH Noblesville East               11:18.93  6:06 
    4    4   671 Kinsey Heagy             8TH Zionsville                     11:19.77  6:06 
    5    5    64 Olivia Cebalo            7TH Clay (Carmel)                  11:31.89  6:12 
    6    6   386 Summer Rempe             8TH Noblesville East               11:37.13  6:15 
    7    7    87 Olivia Mundt             7TH Clay (Carmel)                  11:42.75  6:18 
    8    8   367 Kennedy Applegate        8TH Noblesville East               11:50.78  6:23 
    9    9   445 Lexi Miller              7TH Noblesville West               11:52.32  6:23 
   10   10     9 Gabriela Grande Rosas    6TH Carmel                         11:55.37  6:25 
   11   11   174 Smith Addison            7TH Fall Creek (Hse)               11:55.98  6:25 
   12   12   515 Ava Jarrell              6TH Pendleton Heights              11:59.02  6:27 
   13   13   669 Maggie Hadley            8TH Zionsville                     11:59.79  6:27 
   14   14   687 Maddie Scheitlin         8TH Zionsville                     11:59.93  6:28 
   15   15   389 Ruth Shriner             7TH Noblesville East               12:02.69  6:29 
   16   16   594 Gianna Ferreri           6TH Westfield                      12:05.24  6:30 
   17   17   108 Juliana Weinrich         8TH Clay (Carmel)                  12:06.91  6:31 
   18   18   269 Victoria Stacy           8TH Franklin Township East         12:07.85  6:32 
   19   19    63 Ava Carter               8TH Clay (Carmel)                  12:10.53  6:33 
   20   20   672 Leah Helton              6TH Zionsville                     12:13.15  6:35 
   21   21   550 Mia Schiesser            7TH Riverside                      12:20.05  6:38 
   22   22   185 Kepner Ciara             7TH Fall Creek (Hse)               12:23.99  6:40 
   23   23   689 Zoe Steinberg            8TH Zionsville                     12:24.34  6:41 
   24   24   260 Savanna McIntire         7TH Franklin Township East         12:26.81  6:42 
   25   25   369 Hailee Ballard           7TH Noblesville East               12:27.44  6:42 
   26   26   366 Ansley Applegate         6TH Noblesville East               12:27.64  6:42 
   27   27   657 Abby Altman              7TH Zionsville                     12:31.88  6:45 
   28   28   197 Stinson Myah             8TH Fall Creek (Hse)               12:32.69  6:45 
   29   29   454 Ella Sochocki            7TH Noblesville West               12:34.29  6:46 
   30   30    26 Madeline Weisner         8TH Carmel                         12:35.71  6:47 
   31   31   684 Ashlee Naaman            7TH Zionsville                     12:38.15  6:48 
   32   32   525 Olivia Welpott           8TH Pendleton Heights              12:39.67  6:49 
   33   33    67 Katy Dascoli             7TH Clay (Carmel)                  12:39.95  6:49 
   34   34   521 Julieanne Spejewski      7TH Pendleton Heights              12:40.20  6:49 
   35   35   600 Rachel Kovacs            8TH Westfield                      12:40.45  6:49 
   36        664 Meg Dimmett              8TH Zionsville                     12:42.19  6:50 
   37   36   188 Herman Elise             8TH Fall Creek (Hse)               12:43.33  6:51 
   38   37   509 Abigail Davidson         8TH Pendleton Heights              12:43.53  6:51 
   39   38     4 Noelle Avila             6TH Carmel                         12:45.87  6:52 
   40   39    82 Alice Mayer              7TH Clay (Carmel)                  12:46.72  6:53 
   41   40   440 Siri Koszyk              8TH Noblesville West               12:47.98  6:53 
   42   41   180 Conn Ayla                8TH Fall Creek (Hse)               12:48.28  6:54 
   43         68 Chloe Del Carlo          8TH Clay (Carmel)                  12:48.81  6:54 
   44   42   187 Morris Delaney           8TH Fall Creek (Hse)               12:49.33  6:54 
   45   43   451 Brielle Siefert          7TH Noblesville West               12:49.36  6:54 
   46   44   373 Brooklyn Couch           7TH Noblesville East               12:49.42  6:54 
   47        670 Clair Hallock            8TH Zionsville                     12:49.64  6:54 
   48   45   265 Camryn Simons            6TH Franklin Township East         12:50.09  6:55 
   49   46   553 Anna Williams            8TH Riverside                      12:50.64  6:55 
   50   47    19 Ada Mertes               6TH Carmel                         12:51.46  6:55 
   51   48    16 Kate Latterell           7TH Carmel                         12:54.09  6:57 
   52   49   199 Bradley Reese            7TH Fall Creek (Hse)               12:54.81  6:57 
   53        383 Megan Meinerding         8TH Noblesville East               12:55.49  6:57 
   54   50   435 Emme Dougherty           7TH Noblesville West               12:56.44  6:58 
   55   51   547 Corinne McClanahan       7TH Riverside                      12:57.87  6:59 
   56   52   549 Mia Parker               7TH Riverside                      13:00.26  7:00 
   57   53   338 Kaitlyn Pettet           6TH Franklin Township West         13:00.85  7:00 
   58   54   593 Ellie Fawcett            6TH Westfield                      13:00.92  7:00 
   59        370 Dana Behlmer             8TH Noblesville East               13:02.50  7:01 
   60   55   590 Olivia Barnett           6TH Westfield                      13:05.66  7:03 
   61        691 Kelly Trobridge          7TH Zionsville                     13:06.37  7:03 
   62   56   612 Elizabeth Smith          8TH Westfield                      13:06.90  7:04 
   63   57   522 Jaycee Thurman           8TH Pendleton Heights              13:07.14  7:04 
   64   58   513 Lily Hessler             6TH Pendleton Heights              13:08.48  7:04 
   65         71 Arden Finley             6TH Clay (Carmel)                  13:09.44  7:05 
   66   59   542 Hannah Brown             8TH Riverside                      13:10.17  7:05 
   67        682 Audrey Magnusen          8TH Zionsville                     13:10.19  7:05 
   68   60    20 Ayden Monke              7TH Carmel                         13:10.38  7:05 
   69        681 Schmidt Madison          8TH Zionsville                     13:10.74  7:06 
   70   61   554 Lily Ziino               7TH Riverside                      13:10.75  7:06 
   71   62    21 Samantha Ravensberg      7TH Carmel                         13:11.06  7:06 
   72   63   794 Annelise Hiner           8TH Mt Vernon                      13:11.36  7:06 
   73   64   245 Elena Baumberger         8TH Franklin Township East         13:12.33  7:06 
   74   65   261 Abigail Mikus            7TH Franklin Township East         13:12.84  7:07 
   75        200 Schnitzius Ruby          8TH Fall Creek (Hse)               13:13.50  7:07 
   76         92 Kate Naas                7TH Clay (Carmel)                  13:13.82  7:07 
   77   66   793 Ellie Gawrys             8TH Mt Vernon                      13:13.97  7:07 
   78   67   611 Mary Kate Sloan          8TH Westfield                      13:14.84  7:08 
   79          2 Aleksa Aiello            7TH Carmel                         13:15.44  7:08 
   80         12 McKenzie Henry           8TH Carmel                         13:15.72  7:08 
   81   68   544 Lila Horn                7TH Riverside                      13:15.96  7:08 
   82   69  1114 Bailey Haag              7TH Western Boone                  13:16.22  7:09 
   83        548 Logan Murray             8TH Riverside                      13:16.51  7:09 
   84         58 Mila Bonewitz            8TH Clay (Carmel)                  13:19.39  7:10 
   85   70   441 Sabrina Ledwith          6TH Noblesville West               13:20.72  7:11 
   86        182 Morrow Camille           7TH Fall Creek (Hse)               13:21.03  7:11 
   87          3 Kate Amick               8TH Carmel                         13:22.03  7:12 
   88   71   425 Odette Alwine            6TH Noblesville West               13:22.66  7:12 
   89        679 Sophia Larson            8TH Zionsville                     13:22.76  7:12 
   90        803 Katie Durnil             6TH Carmel                         13:22.87  7:12 
   91   72   263 Ava Scott                8TH Franklin Township East         13:24.34  7:13 
   92         14 Ava Kinney               8TH Carmel                         13:25.50  7:14 
   93   73   608 Maddie Samreta           7TH Westfield                      13:26.68  7:14 
   94         95 Arya Pinnamaneni         8TH Clay (Carmel)                  13:28.09  7:15 
   95        686 Rebecca Rockwell         8TH Zionsville                     13:28.46  7:15 
   96         22 Lani Samms               8TH Carmel                         13:31.01  7:17 
   97        442 Bella Lingenfelter       8TH Noblesville West               13:32.64  7:17 
   98        190 Dunnuck Gayle            8TH Fall Creek (Hse)               13:33.00  7:18 
   99        598 Ellie Hoffman            8TH Westfield                      13:33.18  7:18 
  100       1126 Ava Vacour               7TH Fall Creek (Hse)               13:33.59  7:18 
  101        107 Emersyn Weaver           8TH Clay (Carmel)                  13:36.16  7:19 
  102        439 Katelyn Keenan           7TH Noblesville West               13:37.45  7:20 
  103        589 Lina Abriana             7TH Westfield                      13:39.60  7:21 
  104        191 Taylor Jordin            7TH Fall Creek (Hse)               13:40.22  7:21 
  105        270 Jennifer Stevenson       8TH Franklin Township East         13:40.36  7:22 
  106   74   523 Hadley Walker            7TH Pendleton Heights              13:41.55  7:22 
  107         13 Becca Howard             7TH Carmel                         13:44.17  7:24 
  108        449 Lauren Scott             8TH Noblesville West               13:44.22  7:24 
  109   75   344 Tiffany Weng             6TH Franklin Township West         13:45.98  7:25 
  110        194 Sarkovics Kylie          8TH Fall Creek (Hse)               13:46.54  7:25 
  111         72 Elena Harrie             8TH Clay (Carmel)                  13:46.90  7:25 
  112        184 Wiemeyer Catherine       7TH Fall Creek (Hse)               13:49.48  7:26 
  113   76  1150 Mary Ella Bichey         8TH Hamilton Heights               13:50.19  7:27 
  114        437 Selby Jackson            6TH Noblesville West               13:51.16  7:27 
  115        246 Ella Beckner             7TH Franklin Township East         13:52.81  7:28 
  116   77   342 Kyla Smith               6TH Franklin Township West         13:59.36  7:32 
  117        551 Avery Stein              8TH Riverside                      14:01.80  7:33 
  118        609 Alana Shank              8TH Westfield                      14:02.34  7:33 
  119         78 Fatima Idrees            7TH Clay (Carmel)                  14:04.96  7:35 
  120   78   792 Emma Gale                8TH Mt Vernon                      14:05.21  7:35 
  121        595 Adria Fields             6TH Westfield                      14:05.36  7:35 
  122        430 Makaden Coon             7TH Noblesville West               14:05.82  7:35 
  123        377 Kate Goins               8TH Noblesville East               14:06.12  7:35 
  124   79   795 Allie Jenson             8TH Mt Vernon                      14:07.10  7:36 
  125   80  1154 Ella Ewing               8TH Hamilton Heights               14:09.10  7:37 
  126        255 Emorie Kincer            6TH Franklin Township East         14:13.07  7:39 
  127        272 Ava Stoffel              7TH Franklin Township East         14:16.41  7:41 
  128        452 Neve Sloffer             8TH Noblesville West               14:17.62  7:42 
  129        456 Ella Wirkner             7TH Noblesville West               14:17.72  7:42 
  130   81  1158 Ella Hickok              8TH Hamilton Heights               14:19.12  7:42 
  131   82  1155 Natalie Garcia           6TH Hamilton Heights               14:19.25  7:42 
  132        591 Delaney Curtis           6TH Westfield                      14:21.22  7:44 
  133   83  1117 Samantha Jones           8TH Western Boone                  14:21.29  7:44 
  134        610 Alise Shank              8TH Westfield                      14:23.28  7:45 
  135        274 Annelle Williams         7TH Franklin Township East         14:25.40  7:46 
  136   84   788 Reya Denny               6TH Mt Vernon                      14:26.23  7:46 
  137   85  1119 Bethany Martin           6TH Western Boone                  14:27.15  7:47 
  138   86  1159 Elyse Hurley             6TH Hamilton Heights               14:29.54  7:48 
  139        546 Sullivan Kolb            8TH Riverside                      14:32.74  7:50 
  140   87  1122 Emily Parsons            8TH Western Boone                  14:36.69  7:52 
  141        614 Zoe Strahl               7TH Westfield                      14:39.81  7:54 
  142   88   796 Jaycee Jones             7TH Mt Vernon                      14:50.95  7:59 
  143   89   331 Amellya Butler           7TH Franklin Township West         14:58.30  8:03 
  144   90  1118 Bailey Keyes             6TH Western Boone                  14:58.62  8:04 
  145   91   335 Maddy Hahn               6TH Franklin Township West         14:59.04  8:04 
  146   92   341 Emma Smith               6TH Franklin Township West         14:59.28  8:04 
  147        592 Morgan Deenik            8TH Westfield                      15:18.29  8:14 
  148   93  1152 Sierra Bramel            6TH Hamilton Heights               15:18.98  8:15 
  149   94   789 Aubrey Dowling           6TH Mt Vernon                      15:23.05  8:17 
  150   95  1123 Rosie Rogers             7TH Western Boone                  15:28.86  8:20 
  151   96   332 Chloe Curtis             7TH Franklin Township West         15:32.09  8:22 
  152        797 Emery Wampler            6TH Mt Vernon                      15:49.84  8:31 
  153        791 Hannah Elstro            8TH Mt Vernon                      15:57.35  8:35 
  154   97  1113 Janelle Gearheart        6TH Western Boone                  15:59.11  8:36 
  155       1125 Charlotte Stucky         6TH Western Boone                  16:00.46  8:37 
  156       1112 Brook Boss               6TH Western Boone                  17:14.60  9:17 
  157       1115 Cara Hanna               6TH Western Boone                  17:20.27  9:20 
  158        787 Arista Cooper            7TH Mt Vernon                      17:29.32  9:25 
  159   98  1153 Michelle Dotlich         8TH Hamilton Heights               17:42.56  9:32 
  160       1160 Gwendolyn Pritsch        6TH Hamilton Heights               17:46.20  9:34 
  161       1116 Carli Hanna              7TH Western Boone                  18:34.98 10:00 
  162       1151 Lorelei Bowden           6TH Hamilton Heights               18:51.21 10:09 
  163       1120 Katherine Mateika        8TH Western Boone                  18:52.56 10:09 
  164       1157 Lauren Happel            6TH Hamilton Heights               19:08.50 10:18 
  165       1124 Charity Shelton          7TH Western Boone                  22:03.55 11:52 
  166       1121 Summer McCormick         6TH Western Boone                  26:43.10 14:22